Haber

CHP’de istifa depremi! Koza Milletvekili görevinden istifa ettiğini duyurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Milletvekili istifa açıklaması: ”Yaptığım tüm uyarılara rağmen CHP örgütlerinin ve seçmenlerimizin vicdanını yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti.”söz konusu.

Asistan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bir parçası olmaktan gurur duyduğum değerli halkımıza ve Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki yol arkadaşlarıma, görev yaptığım Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ederek teşkilatımızın ve seçmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğim. Genel Başkanımızın takdiriyle geldim ve teşkilatımın takdiriyle seçildiğim Parti Meclisi’nde görevimi sürdürüyorum…”sözlerini kullandı.

ADAY ELEŞTİRİSİ

Aday seçim sürecini eleştiren Milletvekili, “Göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çabaları dikkate alınarak, belirlenen kural ve talimatlar doğrultusunda, liyakat esaslı bir aday seçme süreci geçirmenin mücadelesini verdim. Parti örgütleri.”

Yardımcısı şöyle devam etti:

“Yaptığım tüm uyarı ve müdahalelere rağmen Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinden ve seçmenlerimizden gelen tepkilere kimse kulak vermemi bekleyemez. Benim asli sorumluluğum onlara karşıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu