Haber

Ayyüce Türkeş: ‘Tek adam bu, bu diktatörlüğü devirmemiz lazım’

BURHAN DEMİRCİOĞLU

İyi parti Adana Milletvekili Adayı Ayyüce Türkeş, “Osmanlı’da bile böyle bir parlamenter sistem çalışıyordu ama muhtemelen Sezar zamanında, Roma döneminde falan vardı. Türkiye’de onu devirmemiz lazım. Tek adam bu. Bu diktatörlüğü devirmek zorundayız, bu Türkiye’nin beka sorunudur.” .

İyi parti Adana Milletvekili Adayı Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş, Osmaniye İYİ Parti Seçim Ofisini ziyaret etti. Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Ayyüce Türkeş yaptığı konuşmada, ” Sinan Ateş . Biz burada din, dil, ırk gözetmeksizin hepimiz Müslümanız, birinin cenazesi olsa herkesin çıkıp taziye dediği bir milletiz. Bu hepimizin söylemeye bile utandığı bir şey çünkü bu çok farklı bir şey. Bu cinayet gerçekten çok farklı bir sinyal” dedi.

“DİKKTÖRLÜĞÜ AŞMAK İÇİN BU TEK ADAM İHTİYACIMIZ VAR”

Ayyüce Türkeş dedi ki:

“Osmanlı’da bile parlamenter sistem çalışıyordu ama muhtemelen Sezar zamanında, Roma döneminde de vardı. Gönül rahatlığı Türkiye sahipsiz değildir Allah’a şükür çok güçlü bir milletiz, Kimse nefes almasın, birlikte el ele yürüyelim diyorum.

“BU CİNAYET FARKLI BİR İŞARET”

Başta idealist kardeşim Sinan Ateş’in, babam Alparslan Türkeş ve diğer tüm idealist şehitlerimizin ruhu şad olsun diyeceğim. Aslında bu siyasi hayata katılma kararımı perçinleyen kararlardan biriydi çünkü abimizin ölme şekli adettir ve cinayet kabul edilemez ama Sinan Ateş’in öldürülme şekli, öldürülme şekli, bu işi yapan kişi tacirdi ya da MHP gibi bir siyasi partiydi. parti tarafından destekleniyor gibi görünüyor… Hiçbir şekilde başta Cumhurbaşkanı olmak üzere hiçbir yönetici bu konuda asla yorum yapmaz, yorum yapmayı bırakın, öyleyse burada hepimiz Müslümanız, din, dil, ırk fark etmeksizin birileri varsa. Cenaze, herkes çıkıp taziye derdi. diyen bir milletiz. Bu hepimizin söylemeye bile utandığı bir şey çünkü bu çok farklı bir şey. Bu cinayet gerçekten çok farklı bir işaret. Burada hukuksuzluğun, vefasızlığın yolu açılır. Ayrıca bırakın öldürülmemiş bir insanı, davaların lideri bu sağ-sol kavgasının en şiddetli olduğu dönemde bile vurulmamış, böyle bir suikast olmamıştır. Üstelik kendi arkadaşları tarafından böyle bir oyuna geliyor. Hepiniz durumun ciddiyetini biliyorsunuz ve biz de buna uyacağız. Ben de seni takip edeceğim. Onun için lütfen Sinan Ateş’e taziye bile etmeyenlere oy vermeyin, buradan kimseyi Meclis’e göndermeyin. Umarım GÜZEL Parti buradan en az iki milletvekili alır. Evet, bu cinayetleri ve daha birçok sorunu daha kolay çözelim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-babaeski.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu